5 Haziran 2015 Cuma

Kermesimizde Müjde Firması


Dünyanın ilk ve tek entegre kadın çorabı üretim tesisi...

Türkiye'nin lider kadın çorabı ve naylon iplik üreticisi Altın İplik ve Çorap Sanayi'nin tarihi, 1945 yılında kurucusu Jojo Doenyas'ın Sultanhamam'da erkek çorabı üretmesiyle başladı. 1960'lı yıllarda ilk iplik ve çorap fabrikasının temellerini atan Şirket, jartiyerli kadın çorabı üretiminden sonra, 1973'te ilk dikişsiz kadın çorabı olan Parizien'i üretti.
 

1981'de üretmeye başladığı MÜJDE markası ile bir ilki başaran ve Türkiye'nin en ücra köşesine kadar naylon kadın çorabını ulaştıran Altın İplik, %99 marka bilinirliği ve %65 pazar payı ile Türkiye naylon kadın çorabı pazarındaki liderliğini halen sürdürmektedir.

İleri görüşlülük, çalışkanlık ve azimle kurulan Şirket, iplik ve çorap tesisleri ile chips'ten çoraba üretim gerçekleştirebilen "dünyanın tek entegre kadın çorabı tesisi" ünvanına sahiptir. Çerkezköy'de 60.000 m² kapalı alan üzerinde üretim gerçekleştiren Altın İplik, yaklaşık bin kişiye istihdam sağlamakta ve yılda 9 milyon düzine çorap ile 6.000 ton iplik üretebilmektedir. 5 kıtada 40'tan fazla ülkeye kadın çorabı ve iplik ihraç eden Şirket, ihracatının %55'ini Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerine gerçekleştirmektedir.
İtalya, Japonya, İngiltere ve Almanya'nın en ileri teknolojik donanımına sahip Altın İplik ve Çorap Sanayi A.Ş., tüm ürün ve proseslerinde, dünyada referans kabul edilen, çevre, insan sağlığı, kalite ve sosyal sorumluluk standartlarını baz almakta ve çalışmalarını bu standartlar rehberliğinde sürdürmektedir.

Altın İplik ve Çorap Sanayi A.Ş., örme, dikiş, boyama ve ütü olmak üzere, üretim proseslerinde yer alan 1000'in üzerinde son teknoloji makinelerle, 10 denyeden 100 denyeye kadar %100 naylon, elastanlı ve 3D olarak, külotlu, lastikli, dizaltı, soket, suba gibi kadın çorabı segmentinde yer alan tüm çorapları üretmektedir.


Ulusal pazarda MÜJDE markası ile tüketicilerine hem %100 naylon hem de LYCRA® elyafı içeren ürünler sunan Şirket, uluslararası müşterilerinin ihtiyaçlarına göre de klasikten desenliye kadar tüm kadın çorabı taleplerini karşılamaktadır.

Uluslararası danışmanlar ile birlikte yılda yaklaşık 300 yeni ürün tasarımı yapan Şirket, bunların yaklaşık %20'sini üretim ve siparişe dönüştürmektedir.
 


 

 

 

 

 

4 yorum:

Gamze Esra Ersöz dedi ki...

Bu yazınızla cocukluğuma gittim. Müjde müjdeee sizeeee, parizienden müjde size :)

Unknown dedi ki...

Çorap deyince aklımıza ilk olarak müjde markası geliyor zaten. Sevgiler..

cinaragacim.com dedi ki...

müjde eski bir marka almak isterim ama pek piyasada göremiyorum. resmen bir markaya mahkum olmuş durumdayız ve çoraba verdiğim parayı hiçbir yere harcamıyorum. satış noktalarında çoğalması dileğiyle...

Unknown dedi ki...

Güzel bir etkinlik olmuş ;))